Kacezet & Dreadsquad – Stara szkoła


Płyta o nazwie „Stara Szkoła” utrzymana w stylistyce reggae, raggamuffin, ska, dub to 16 nowych utworów produkcji MMF’a z łódzkiego soundsystemu Dreadsquad, okraszonych ciekawymi i żartobliwymi tekstami warszawskiego wokalisty KaCeZeta. Jest tu sporo nawiązań do jamajskich klasycznych riddimów, dużo taśmowego echa, sprężynowego pogłosu, oldschoolowych brzmień Casio mt-41 jak i dźwięków rodem z Commodore 64. Pomimo tych retro inspiracji i specyficznego instrumentarium muzyka podana jest w nowoczesnej formie ze świadomością upływu czasu i rozwoju technologii.

Dreadsquad Soundsystem na swoim koncie ma współpracę z czołówką polskiej sceny reggae i hip hop. Na ich instrumentalach nagrywali dotychczas: Marika, East West Rockers, Natural Dread Killaz, O.S.T.R., Pablopavo, Reggaenerator, Tede, Numer Raz, Grubson, Junior Stress i wielu wielu innych.
Dreadsquad zagrał setki imprez w całej Polsce jak i zagranicą [Portugalia, Holandia, Anglia, Szkocja, Niemcy, Austria, Czechy, Słowacja, Litwa].
Mash Up’y produkcji Dreadsquadu osiągnęły pierwsze miejsca sprzedaży w największych sklepach z winylami w Europie i trafiły na stałe do kejsów takich pionierów gatunku jak J Star, Upstate Rockers, Mr Blennd czy nawet Daddy G z Massive Attack. Jako jedni z nielicznych polskich wykonawców zostali zbootlegowani zagranicą – ich 2 mash up’y ukazały się na 7” płycie winylowej niewiadomego pochodzenia.

KACEZET jest wokalistą warszawskiego soundsystemu Soundz of Freedom i zespołu Tabula Rasa. Od pewnego czasu wspomaga również swoimi nawijkami wyjazdowe imprezy Dreadsquadu. Jego sposób śpiewania jest bardzo charakterystyczny – melodyjny a zarazem niesamowicie szybki i energetyczny.

Comments

comments