Ras Luta – Jeśli słyszysz


Ras Luta – jeden z wokalistów grupy EastWest Rockers – wyda swój pierwszy solowy album w Prosto Label. Artysta podpisał kontrakt z wytwórnią i obecnie kończy prace nad płytą „Jeśli słyszysz”. Produkcją albumu zajmuje się czołowy niemiecki producent reggae i dancehall – Pionear, znany w Polsce przede wszystkim z pracy nad kompilacją „Polski ogień”.

Riddimy na płytę wyprodukowali min. Peter Fox (frontman niemieckiej grupy reggae-/dancehall SEEED), House of Riddim, MZK (Jamal, Bakshish), Marek MMF Dreadsquad.

Ras Luta to wokalista, aranżer i autor tekstów związany ze sceną reggae. Zaczynał w 2004 roku od współpracy z lokalnymi zespołami reggae i soundsystemami w Toruniu. Jego pierwsze profesjonalne nagrania ukazały się na albumie producenckim Marka „MMF” Bogdańskiego, lidera łódzkiego Dreadsquadu. Później dołączył do grupy EastWest Rockers, z którą nagrał dwa studyjne albumy oraz wiele nieoficjalnych materiałów dostępnych głównie w sieci.

Ras Luta współpracował z wieloma znanymi artystami reggae, dancehall, hip hop i nie tylko: Bob1, Junior Stress, Mista Pita, Grubson, Miodu (Jamal), DJ Feel-X, DJ Bart, Hemp Gru, Fu, Fatum Crew, Sidney Polak, Marika, Maleo Reggae Rockers, Ruff Radics i inni. Występował na niemal wszystkich największych cyklicznych imprezach i festiwalach organizowanych w Polsce (Heineken Open’er, Coke Live, Ostróda Reggae, Bielawa Reggae).

Pierwszy solowy album Ras Luty – „Jeśli słyszysz” – ukaże się w październiku tego roku.

Trackista:

1. Jeśli słyszysz
2. Jedność
3. Dar
4. Na ulicach
5. Miłość w każdym domu
6. Rób co musisz feat Hemp Gru
7. Czas by świecić
8. Chodź feat Blasku (Fatum Crew)
9. Miasto stoi w ogniu feat Mrozu, Fokus, Rahim
10. W mojej głowie
11. Nie mam hajsu
12. Życie bez kobiety
13. Jestem tu
14. Pozwala Żyć

Comments

comments

Share

5 Comments

  1. rap fan

    Luta i Ewr pierwszą płyte wydali w Karrot komando Ale nie twierdze że ta płyta jest najlepsza wszystkie są zajebiste.

  2. yatzah

    niestety mistrzu, nie od zawsze tylko od ‚jedynej broni’. pierwsza płytka EWR była nagrana bodajże z karrot komando, i jest osiemset razy lepsza od wszystkich komercyjnych ‚łapoddechów’ :) więc kici ma racje, zeszli troche na psy. ale jak słychać w promomixie i z ‚miłość w każdym domu’, nie będzie tak zle:) pozdro